Jesteś dobry ? Sprzedaj to!

Miliardy użytków, niezliczona liczba pytań, postów tweetów i konwersacji,miliony dolarów obrotu w każdej minucie tysiące wybuchów radości ale i załamań, setki rozstań ale równie dużo nowych miłości – jednym słowem internet.

Każdego dnia tysiące osób poszukują wiedzy przez najróżniejsze kanały. Część polega na wiedzy zapisanej w literaturze , niektórzy oglądają filmy z poradnikami, inni wyszukują wiedzę na blogach internetowych. Z każdej z tych grup jakiś niewielki ułamek osób będzie w stanie za wiedzę zapłacić – i to jest nasz cel. Ten drobny ułamek zapytań w internecie jest w stanie wyżywić dziesiątki tysięcy osób na globie.

Stwórz swoje dzieło!

Jesteś w czymś dobry? Zostałeś specjalistą w jakiejś dziedzinie? Masz charyzmę i potrafisz się poprawnie wypowiadać? Jesteś dobrym nauczycielem/mentorem? Jeśli odpowiedziałeś na któreś z pytań tak to możesz spróbować zyskać na swojej wiedzy nieco gotówki. Najważniejsze musisz mieć pomysł – im bardziej unikatowy i niszowy tym większa szansa powodzenia!

Drugą bardzo ważną sprawą jest poprawność językowa. Błędy i gafy językowe są bardzo niewskazane i bardzo szybko mogą odrzucić potencjalnego klienta który uzna że skoro nie mieliśmy czasu przygotować korekty swojego tekstu to on też nie będzie poświęcał swojego czasu by sprawdzić co chcieliśmy przekazać.. Gdy już będziemy mieli wstępny plan i pomysł w jaki sposób przygotować nasz produkt tak by był atrakcyjny dla potencjalnego klienta. Jeśli chodzi o formę jaką może przyjąć nasz kurs, to jest ona niemal nieograniczona. Możemy przygotować film, napisać krótką broszurę lub prezentację. W ostatnim czasie bardzo często pojawiają się subskrybcje i klienci dostają od nas na przykład jednego maila tygodniowo dzięki czemu cała wiedza nie spływa na nic jednocześnie i mogą na bieżąco i systematycznie przyswajać nowe informacje

Ostatnią najważniejszą kwestią jest sprzedaż kursów online. Najbardziej kluczowa i najtrudniejsza kwestia. Możemy mieć najlepszy i najbardziej precyzyjny poradnik lecz jeśli nie dotrzemy z nim to większego grona potencjalnych uczniów to cały plan by na swojej wiedzy coś zyskać może spalić na panewce a my tylko stracimy swój cenny czas.

Jaka platforma ?

W sieci znajdziemy setki stron które pozwolą nam sprzedać swój produkt. Część oferuje potencjalnych kupców, niektórzy mają swoje bazy mailowe którymi próbują promować nowe produkty w ich ofercie. Bardzo skutecznym portalem w polsce do sprzedaży swoich produktów jest allegro. Pozwala ono dotrzeć do bardzo dużej grupy potencjalnych klientów i im bardziej popularny będziemy mieli produkt tym szybciej będzie rosła sprzedaż kolejnych egzemplarzy. Każda osoba może również postawić na założenie własnej strony która będzie oferowała tylko i wyłącznie sprzedaż i reklamę naszego kursu.

 

Leave a Comment