Czym zajmuje się rentier?

Ludzie pracują w różnych zawodach. Czy to jako lekarze, nauczyciele, stomatolodzy czy jeszcze inni. Jednak niektóre zawody nie przynoszą pieniędzy takich jakie byśmy oczekiwali. Dużo osób na pewno słyszało pojęcie Rentier, ale nie każdy wie co to w ogóle oznacza. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić kim jest rentier.

Kim w ogóle jest rentier?

W książkowych jak i internet -owych źródłach można znaleźć różne definicje tego zagadnienia. Każdy rozumuje go inaczej. Dla jednych rentier to nikt inny jak po prostu osoba, która jest bardzo bogata. Jeszcze inni sądzą, że rentierem są ludzie, którzy podnajmują lub wynajmują bardzo dużo mieszkań, w różnych lokalizacjach. Kolejni zaś sądzą, że pojęcie to oznacza poborcę renty. Głównie mowa tu świadczeniach pieniężnych, które są wypłacane przez różne państwowe instytucje ubezpieczeniowe.
Jednak chyba najlepszą definicją, która określa rentiera jest ta, która określa go jako osobę, która utrzymuje się tylko i wyłącznie z odsetek od kapitału, który należy tylko do niego i jego zainwestowania. Co to zatem oznacza? Na pewno w dużej mierze to, iż taka osoba nie musi w ogóle chodzić do pracy, aby osiągać dość wysoki dochód. Wszystko dlatego, że wystarczy, iż środki pieniężne, które posiada po prostu zainwestuje, a odsetki, które z tego powstaną będą służyły jako stały a przede wszystkim główny przypływ gotówki. Warto wspomnieć, że taka gotówka wystarczy, aby można było spokojnie się utrzymać.

Kto może zostać rentierem?

Kto może zostać rentierem? Warto wspomnieć, że niestety nie wszyscy. Osoby muszą posiadać dość sporą kwotę gotówki, która akurat nie jest pilnie nam potrzebna do życia. Dlatego, też warto “dodatkową gotówkę” zainwestować, aby po jakimś czasie cieszyć się i żyć tylko z napływających odsetek. Innym sposobem na to, aby stać się rentierem jest to, iż możemy zaangażować się różne start-upy oraz pomagać finansowo innym przedsięwzięciom.

Podsumowując niniejszy artykuł na pewno dużo osób zastanawia się czy warto zostać rentierem. Otóż tak. Jeśli staniemy się taką osobą, to będziemy żyć tylko z odsetek, a co za tym idzie staniemy się niezależni finansowo. Będziemy wolni finansowo, a to zaś daje nam niezależność – od pracodawcy. Dzięki temu sami będziemy Panami swojego życia. Nie trzeba będzie pracować, spędzać czasu w biurze i użalać się z nielubianymi osobami w pracy. To my będziemy decydować co i gdzie robimy. Będziemy mogli podróżować gdzie jeździć, z kim i na ile czasu.

 

Leave a Comment