Najfajniejsze gadżety samochodowe

Dodanie odpowiedniej technologii do starszego pojazdu może sprawić, że będzie się jak nowy. Więc jeśli motoryzacja to twój konik, ulepsz swój stary pojazd tymi zaawansowanymi technologicznie akcesoriami samochodowymi, aby uzyskać zupełnie inną jazdę.

Istnieje ogromny rynek wtórny, gdzie znajdziesz gadżety i dodatki, które współpracują z prawie każdym istniejącym obecnie pojazdem na drogach. Technologia idzie do przodu, dlatego przedstawiamy rzeczy, które możesz dodać do swojego samochodu, aby nadać mu nieco więcej nowoczesności.

Android Auto i Apple CarPlay.

Smartfon to pierwszy ekran, na który większość ludzi się zwróci — nawet podczas jazdy. Stworzenie prostszej i bezpieczniejszej propozycji to wielki biznes. Dlatego Apple stworzył CarPlay, a Google stworzył Android Auto. Każdy z nich umożliwia podłączenie telefonu do samochodowego systemu rozrywki, aby uzyskać łatwy dostęp bez użycia rąk do połączeń, wiadomości i mnóstwa aplikacji, takich jak GPS, muzyka i podcasty.

Wiele nowych samochodów obsługuje Android Auto i CarPlay od samego początku, ale starsze pojazdy mają pecha. Obsługuje je wiele systemów na rynku wtórnym, a ceny wahają się od drogich do jeszcze droższych. Mózgiem takich systemów jest pudełko w desce rozdzielczej, które zwykliśmy nazywać po prostu „radiem” lub może „stereo”, a teraz nazywa się je radioodtwarzaczem. To jest to, do czego masz dostęp, aby odtwarzać muzykę i wiele więcej — telefon i komunikacja tekstowa, GPS, co tylko chcesz.

To, czego należy szukać, to zazwyczaj jednostki główne z podwójnym DIN. Jednostka o podwójnym rozmiarze DIN jest umieszczana w gnieździe 7 na 4 cale w desce rozdzielczej, co jest obecnie stosunkowo standardowe. Może to być drogie, ponieważ zalecana jest instalacja pro, i może sporo kosztować.

Pamiętaj, że Android Auto nie wymaga jednostki głównej. Po prostu zamontuj telefon lub tablet na desce rozdzielczej i możesz pominąć fantazyjny sprzęt i po prostu użyć aplikacji Android Auto.

Pioneer AVIC-W8600NEX

Nasz ostatni odbiornik nawigacyjny Editors’ Choice, AVIC-W8500NEX Pioneera, został wycofany z produkcji na rzecz AVIC-W8600NEX. Posiada bezprzewodowe funkcje Android Auto i Apple CarPlay, a także wiele innych najnowocześniejszych technologii. Obejmują one możliwość dodania dwóch kamer do widoku z tyłu i z przodu , WebLink do sterowania aplikacjami, takimi jak YouTube i Yelp, tworzenie kopii ekranu z urządzeń przenośnych oraz możliwość odtwarzania bezstratnych plików audio FLAC. Oczywiście ma również wszystkie dzwonki i gwizdki, których można oczekiwać od wysokiej klasy jednostki głównej , takie jak nawigacja zakręt po zakręcie z informacjami o ruchu drogowym, kompatybilność z aplikacjami, radio HD i Siri Eyes Free.

Kenwood Excelon DMX957R

Kenwood Excelon DMX957R to kolejna jednostka główna z przewodową i bezprzewodową obsługą Apple i Androida, a także funkcją tworzenia kopii lustrzanych smartfona dla dowolnej aplikacji przez połączenie USB. Obsługuje wejście dla maksymalnie czterech kamer na zewnątrz pojazdu. Jedyne, czego nie jest w stanie zrobić, to odtwarzać płyty CD, kasety lub 8-ścieżkowe.

Leave a Comment