Jak zarabiać pieniądze w branży odchudzającej?

Wiele osób je za dużo i zużywa za mało energii. Ale czy wiesz, co poszło nie tak? Ludzie chcą porzucić tradycyjną pracę biurową i zająć się pracą w domu. Jednak wielu nie wie, od czego zacząć ani co robić.

Przy tak wielu ludziach potrzebujących pomocy w utrzymaniu wagi, oczekuje się, że branża będzie się rozwijać, teraz jest idealny czas na zbadanie tej niszy. Oto kilka pomysłów na biznes w branży odchudzanie.

1. Konsultant odchudzania

Kiedy przychodzi klient, przyjrzysz się jego wadze, historii i stylowi życia oraz zasugerujesz, w jaki sposób może zmienić dietę i aktywność, aby bezpiecznie osiągnąć zdrową wagę.

Wymagane wykształcenie – Jedną z najlepszych części zostania konsultantem odchudzającym jest to, że wszystko, czego potrzebujesz, to dyplom ukończenia szkoły średniej. Jeśli jednak chcesz pracować z niektórymi firmami (nawet z domu), mogą chcieć , abyś miał tytuł licencjata dotyczący sprawności, zdrowia lub żywienia. Wielu konsultantów decyduje się przynajmniej na uzyskanie certyfikatu i uczęszcza na zajęcia ustawiczne, aby nadążać za zmianami.

Plusy i minusy – Niskie wymagania edukacyjne związane z pracą sprawiają, że łatwo się do niej dostać, ale oznacza to również, że będziesz mieć dużą konkurencję. Musisz także być dobry w sprzedawaniu siebie i pracy z ludźmi, ponieważ większość twojej pracy będzie polegać na interakcji jeden na jednego.

2. Planer posiłków

Wykorzystaj swoją wiedzę na temat zdrowia i żywienia, aby stworzyć menu dla grup i osób, które mogą mieć określone wymagania żywieniowe lub nie. Możesz pracować dla większych firm, lub założyć własną firmę. Aby zrobić to drugie, potrzebujesz strony internetowej i przyzwoitej wiedzy marketingowej, aby się wyróżniać.

Wymagane wykształcenie – Chociaż nie ma formalnej edukacji wymaganej do pracy jako planista posiłków, musisz dowiedzieć się jak najwięcej o przygotowywaniu posiłków, żywieniu i specjalistycznych dietach. Z tego powodu wielu planistów posiłków studiuje w tym kierunku.

Plusy i minusy – Prawdopodobnie będziesz potrzebować dyplomu, jeśli chcesz pracować dla większej firmy, a jeśli planujesz wybić się na własną rękę, będziesz potrzebować umiejętności w zakresie marketingu i sprzedaży, a także wiedzy żywieniowej. Prawdopodobnie będziesz mieć również mniejszą interakcję z ludźmi w tej pracy, ponieważ możesz tworzyć menu, rozmawiając z nimi przez telefon.

3. Usługa dostarczania posiłków dietetycznych

Oferuj zdrowe, gotowe posiłki, które są dostarczane bezpośrednio do Twoich klientów, z pełną informacją żywieniową. Najprawdopodobniej dania te przygotowuje szef kuchni, a menu tworzy dietetyk. W zależności od twoich umiejętności i preferencji możesz potencjalnie zaprojektować menu, ugotować jedzenie, prowadzić firmę z domu – lub wszystkie trzy!

Wymagane wykształcenie – Prowadzenie firmy, co dziwne, wymaga najmniejszego wykształcenia i wiedzy, o ile jesteś dobry w marketingu i sprzedaży oraz zatrudniasz wykwalifikowanych ludzi. Jest jednak prawdopodobne, że chcesz kogoś przeszkolonego jako kucharz gotujący i dyplomowanego dietetyka planującego posiłki.

Plusy i minusy – Jeśli chodzi o rozpoczęcie własnej działalności, jest to jedna z większych wymienionych operacji. Przynajmniej będziesz potrzebować vana i kierowcy do dostarczenia jedzenia, profesjonalnego szefa kuchni i dietetyka wspomnianego powyżej i prawdopodobnie kuchni przemysłowej. To oznacza dużą ilość pieniędzy na start. Jest to jednak rozwijający się biznes, który będzie się rozwijał tylko wtedy, gdy znajdziesz swoją niszę.

Podsumowując jeśli lubisz pomagać ludziom w osiąganiu celów związanych z odchudzaniem i zdrowie jest dla Ciebie ważne , istnieje wiele możliwości rozpoczęcia własnego biznesu w domu. Nieważne, czy zdecydujesz się zostać konsultantem, przygotowywać posiłki, czy może sprzedawać suplementy. Dzięki odpowiednim szkoleniom i narzędziom możesz czerpać korzyści finansowe z tej stale rozwijającej się branży i mieć satysfakcjonującą karierę.

 

Leave a Comment