Ekran OLED w iPadzie i MacBooku w 2022 roku?

Podczas gdy wiele produktów Apple ma już ekran OLED, wkrótce będzie to dotyczyć także MacBooków i iPadów. Za kilka lat ekrany OLED mogą stać się nawet normą.

Co to jest wyświetlacz OLED?

Istnieje wiele różnych wyświetlaczy o różnej cenie, jakości i technologii. Czym więc jest OLED? Apple korzysta z technologii OLED już od kilku lat, firma była nią bardzo zainteresowana już przy okazji premiery iPhone’a X i nie była to jedyna taka sytuacja.
Ekrany OLED oferują jedną z najlepszych jakości obrazu na rynku, z niezrównaną głębią i niuansami kolorów. Mówiąc konkretnie, ekran OLED to substancja chemiczna, która świeci w kontakcie z prądem elektrycznym.

Ekran OLED w naszych MacBookach i iPadach?

W Apple, to będzie najpierw iPad, który będzie korzystać z technologii ekranu OLED, z 10,9-calowych modeli. Następnie pojawi się 12,9-calowy iPad Pro, a na końcu 16-calowy MacBook Pro. O ile najnowsze generacje iPhone’ów czy Apple Watch od kilku lat wyposażone są w ekrany OLED (a nawet AMOLED w przypadku np. iPhone’a 12) , o tyle Apple ociągało się z wykorzystaniem tej technologii w tych innych produktach.

Ekran OLED, jakościowy, ale drogi. Wiadomości online

Ekran OLED, choć niezwykle jakościowy, ma bardzo wysoki koszt produkcji. Dlatego też do tej pory Apple stosowało ekrany LCD w iPadach i Macbookach. I to nawet w najbardziej high-endowych wersjach.

Leave a Comment