WordPress, a inne systemy zarządzania treścią.

Wybór odpowiedniego systemu oprogramowania do zarządzania treścią

Budowa witryny lub bloga nigdy nie była łatwiejsza, a to dzięki oprogramowaniu do zarządzania treścią (CMS). Większość osiąga ten sam cel; aby zapewnić każdemu narzędzia do zbudowania profesjonalnie wyglądającej witryny w ciągu kilku godzin. Dzięki oprogramowaniu do zarządzania treścią nie musisz pisać kodu, aby twoja strona www lub posty zostały stworzone, ani nie musisz znać CSS lub HTML, aby modyfikować wygląd swojej witryny dzięki motywom i wtyczkom. Zapewniają również użytkownikom potężne narzędzia do skutecznego kontrolowania wielu witryn, integrowania najlepszych praktyk SEO i wielu innych.

Typ strony internetowej, którą chcesz stworzyć (np. portfolio, blog lub sklep internetowy) pomoże określić, z którego oprogramowania do zarządzania treścią możesz korzystać. WordPress to najpopularniejszy wybór, ale nie jest to jedyne oprogramowanie do zarządzania treścią na rynku. Na rynku jest ich wiele, a niektóre są lepsze od innych w zaspokajaniu pewnych nisz.

Użyjemy WordPressa jako punktu wyjścia, omówimy jego najlepsze cechy i niedociągnięcia oraz porównamy z najbardziej opłacalnymi alternatywami. W tym artykule omówimy różnice między najpopularniejszym oprogramowaniem CMS, dzięki czemu możesz podjąć świadomą decyzję, która jest najlepsza dla Twojej witryny.

Aby uprościć sprawę, Twoje oprogramowanie do zarządzania treścią powinno rozwiązać jedno podstawowe pytanie: czy odpowiada potrzebom i zasobom Twojej firmy? Jeśli planujesz zatrudnić zespół wykwalifikowanych programistów, dobrym rozwiązaniem może być CMS o otwartym kodzie źródłowym.

Początkujący i użytkownicy z ograniczonym budżetem będą potrzebować intuicyjnego systemu z dużą ilością miejsca na dostosowanie. Podczas gdy niektórzy podkreślają łatwość użytkowania , inni chwalą się ich funkcjonalnością i możliwością dostosowania, co może wiązać się ze stromą krzywą uczenia się.

Wybór oprogramowaniu do zarządzania treścią to pierwszy krok w budowie strony internetowej. Zacznij od przyjrzenia się platformom wystarczająco elastycznym, aby spełnić Twoje przyszłe potrzeby, oferując jednocześnie zwrot z inwestycji. Co najważniejsze, wybierz system, który odpowiada Twojemu poziomowi wiedzy.

Czym jest CMS WordPress?

WordPress to najpopularniejszy oprogramowanie do zarządzania treścią na świecie, który obsługuje ponad 20% wszystkich witryn. Jest używany przez duże i małe organizacje.

Na początku koncentrował się na blogowaniu, ale nowe iteracje dodały więcej funkcji i obszerną bibliotekę wtyczek. Oprogramowanie jest teraz pełnowymiarowym systemem oprogramowania do zarządzania treścią i jest często używane do projektowania potężnych stron internetowych. Jest łatwy w użyciu, ma wokół siebie ogromną społeczność i dostępne są wtyczki dla prawie każdego scenariusza.

Dla szybkiego odniesienia, wyróżniające się funkcje WordPressa:

Łatwy w użyciu — proces instalacji zajmuje mniej niż 5 minut, a wiedza techniczna nie jest konieczna do korzystania ze wszystkich funkcji. Na przykład każdy, kto zna Microsoft Word, szybko zrozumie korzystanie z edytora WordPress.

Dodatki — WordPress dostarcza tysiące wtyczek, motywów i widżetów w całej swojej witrynie, a wiele z nich jest bezpłatnych. Dzięki temu witryny są niezwykle konfigurowalne i rozszerzalne. Ta wszechstronność sprawia, że ich skrypt dobrze pasuje do małych i średnich witryn, aż po bardziej złożone kompilacje wymagające wykwalifikowanych programistów

 

Leave a Comment