Czy powinienem wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest opcją, jeśli chcesz skonsolidować wysoko oprocentowany dług lub sfinansować duży wydatek, taki jak projekt remontu domu. Do wyszukania najkorzystniejszej opcji może przydać Ci się kalkulator kredytowy.

Eksperci finansowi generalnie odradzają korzystanie z kredytu gotówkowego na tygodniowy pobyt na plaży lub nowy telewizor. W przypadku zakupów uznaniowych najlepiej płacić tańszymi alternatywami, takimi jak karta kredytowa o oprocentowaniu 0% lub — najtańsza opcja — zaoszczędzone pieniądze.

Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu, który konsumenci zaciągają z różnych powodów osobistych. W przeciwieństwie do kredytów hipotecznych lub kredytów samochodowych, nie są przeznaczone na określony cel. Z takiego kredytu możesz skorzystać niemalże z dowolnego powodu.

Kredyt gotówkowy to kredyt ratalny; jeśli zostanie zatwierdzony, otrzymasz ryczałtową sumę gotówki, którą spłacasz w stałych kwotach co miesiąc, aż do wygaśnięcia okresu kredytowania.

Aby ustalić, czy kwalifikujesz się do otrzymania kredytu, kredytodawca sprawdzi Twój dochód oraz oceni, czy stać Cię na spłatę miesięcznych rat.

Kiedy powinienem otrzymać kredyt?

Taki gotówkowy kredyt może mieć sens, gdy jest tańszy niż inne formy kredytu i kiedy możesz wygodnie sobie pozwolić na comiesięczne spłaty przez okres kredytowania.

Oto najczęstsze powody, dla których warto wziąć taki kredyt:
Skonsoliduj wysoko oprocentowany dług: zaciągnięcie gotówkowego kredytu jest jednym ze sposobów konsolidacji wysoko oprocentowanego zadłużenia, takiego jak zadłużenie z tytułu karty kredytowej, w jedną płatność. W idealnej sytuacji kredyt ma niższe oprocentowanie niż dotychczasowe zadłużenie i pozwala na szybszą spłatę.

Remont domu: Rozważ skorzystanie z kredytu na projekt remontu domu, jeśli zwiększa to wartość twojego domu. Nie zwiększysz zadłużenia karty kredytowej ani nie będziesz musiał zastawić swojego domu jako aktywów, jak w przypadku kredytu pod zastaw domu.

Kiedy kredyty gotówkowe nie mają sensu?

Uznaniowe wydatki: Kredyty są kosztowną opcją finansowania nieistotnych wydatków, takich jak ekstrawaganckie wesele lub wakacje. Zamiast tego zacznij oszczędzać teraz na duże przedmioty, aby całkowicie uniknąć opłat finansowych.

Koszty medyczne: Korzystanie z kredytu na wydatki medyczne zwykle ma sens tylko wtedy, gdy nie możesz uzyskać lepszych warunków z planem płatności za pośrednictwem gabinetu lekarskiego.

Wydatki awaryjne: Kredyty są znacznie korzystniejsze i mniej ryzykowne niż chwilówki, ale nadal mogą wiązać się z wysokimi kosztami odsetek, zwłaszcza dla konsumentów ze słabą historią kredytową. Jeśli nie masz funduszu awaryjnego, sprawdź lokalne zasoby, aby znaleźć alternatywy do wypłaty.

Przed podjęciem decyzji o kredycie zastanów się dobrze, na co potrzebne Ci są te środki i czy faktycznie twoje przychody są w stanie pokryć comiesięczną spłatę zobowiązania, aż do końca okresu kredytowania. Pamiętaj także, że kredyt gotówkowy to dobra opcja, jeśli cel jest przemyślany.

 

Leave a Comment