Biznes jako mama, o czym warto wiedzieć?

Czy wychowując dziecko, można założyć i prowadzić dobrze prosperujący biznes?
Na to pytanie chce znać odpowiedź wiele kobiet i wpisują różne frazy w wyszukiwarkę Google , przykładowo “własny biznes będąc mamą jak zacząć
Kiedy kobieta zdecyduje się zacząć własny biznes, powinna zacząć od badania rynku można ten etap nazwać również weryfikację biznesu, o co dokładnie chodzi?

Weryfikacja biznesu

To etap który pokaże nam za co warto się zabrać aby osiągnąć sukces w biznesie, jednak jak przeprowadzić taką weryfikację?
Pierwsze od czego zaczynamy weryfikację to sprawdzenie czy jest popyt na nasz biznes https://pl.wikipedia.org/wiki/Popyt
Czyli w wielkim skrócie zapotrzebowanie, możemy to zrobić za pomocą planera słów w Google, wpisując słowa związane z naszym biznesem, przykładowo kiedy chcemy założyć firmę związaną z gadżetami dla graczy wpisujemy frazę “gadżety dla graczy” i jeśli będzie duża ilość wyszukiwań wtedy będziemy mieli pewność, że warto iść w tym kierunku.
Następnym krokiem jest stworzenie oferty sprzedażowej i kwestie związane z marketingiem, jednak jeśli chcemy mieć 100% pewności czy warto inwestować w jakiś biznes, powinniśmy sprawdzić czy na danym rynku jest ból, Iracjonalna pasja lub chęć zmiany
Jeśli nasz produkt/usługa będzie spełniać chociaż jeden z trzech kryteriów, możemy być bezpieczni.

Kiedy wiemy w czym chcemy działać warto założyć tematycznego bloga, po co?
Prowadzenie tematycznego bloga pomoże nam zbudować społeczność, co może przełożyć się na to, że później te osoby staną się naszymi klientami i będą od nas kupować.
Silna i zjednoczona społeczność może nam pomóc w sukcesie biznesowym, ponieważ kiedy MY zbudujemy autorytet, oraz zaufanie w oczach ludziach, będzie łatwiej nam rozwijać naszą markę oraz sprzedawać produkty.

Kiedy będziemy na etapie budowania społeczności, warto zająć się zdobywaniem umiejętności marketingu i sprzedaży, kupując kursy i szkolenia online, ponieważ wiedza zawarta w tego typu kursach przełoży się na efekty naszego biznesu czy naszej firmy (pozytywne efekty)
Marketing jest kluczowy w procesie skalowania firmy.

Ważną radą jest to, aby budować sieć kontaktów, poznawać nowe osoby, wchodzić w opłacalne współprace, ponieważ to jest kolejny element który pozwoli skalować szybciej nasz biznes.

Jeśli mamy wszystkie potrzebne rzeczy możemy rozpocząć biznes, dobrą strategią na początek jest stworzenie ebooka w którym będzie się znajdować wiedza którą posiadamy.
Kiedy posiadamy społeczność sprzedaż ebooka będzie łatwiejsza, kiedy rozpoczniemy proces sprzedaży ebooka, możemy przejść do samego biznesu na którym możemy zarabiać.

 

Leave a Comment