Ugoda z wierzycielem

Coraz więcej słyszy się o tym, że Polacy zarabiają coraz lepiej i jest nas stać na coraz lepsze dobra. Jesteśmy również bardzo często kuszeni okazjonalnym zakupem luksusowych dóbr, o których czasem marzyliśmy przez długie lata. Jednak nierozważne zakupy i zaciąganie coraz to nowych zobowiązań może doprowadzić do przykrych konsekwencji, szczególnie jeśli nasze zobowiązania przekraczają nasze możliwości finansowe. W takich przypadkach możemy szukać różnych rozwiązań problemu. Jednym z nich jest zaciągnięcie kolejnego długu w celu spłaty wcześniejszych zobowiązań, albo nawet ogłoszenie upadłości konsumenckiej jeśli jesteśmy osobami fizycznymi, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Innym rozwiązaniem, które jest bardziej funkcjonalne jest oczywiście pójście na ugodę z wierzycielem. Warto dowiedzieć się na ten temat więcej.

Dlaczego warto zawrzeć ugodę z wierzycielem – informacje

Jednym ze sposób wyjścia z poważnego zadłużenia bez zaciągania kolejnych zobowiązań finansowych czy ogłaszania upadłości konsumenckiej jest oczywiście pójście na ugodę z wierzyłem. Po pierwsze jest to rozwiązanie znacznie tańsze, ponieważ nie wiąże się z wygórowanymi kosztami czy wyprzedawaniem twojego majątku. Odpowiednio wynegoslcjowa umowa o ugodę z wierzycielem może nie tylko doprowadzić do rozłożenia zadłużenia na raty, które jesteśmy w stanie pokryć, ale również skutkować uniżeniem części zadłużenia albo chociaż dodatkowych odsetek. W ten sposób możemy znacznie skuteczniej wyjść z zadłużenia, a tym samym uniknąć nieprzyjemności czy też długich postępowań związanych z wycena naszego majątku i jego licytacja. To bardzo ważne dla osób, które od lat mają problemy finansowe i coraz trudniej jest im pozbyć się zadłużenia.

Warto również pamiętać, że tego rodzaju umowa stanowi swoiste zabezpieczenie interesów wierzyciela a równocześnie pozwala nam skuteczniej spłacać nasze zobowiązania finansowe. Jeśli uda nam się taką umowę podpisać, to jeśli tylko przestrzegamy jej postanowień, to możemy być spokojni o naszą przyszłość i możliwość spłaty zaciągniętych zobowiązań. Jedynie w przypadku złamania takiej umowy mogą nas czekać przykre konsekwencje.

Jak widać podpisanie tego rodzaju ugody ma praktycznie same plusy zarówno dla wierzycieli, jak i osób mających problem z zaciągniętym zobowiązaniem finansowym. To również doskonały sposób na polubowne wyjście z poważnego zadłużenia , które przekroczyło nasze możliwości finansowe. Warto wybrać to rozwiązanie niż na przykład ogłaszać upadłość konsumencką.

Leave a Comment