Wizja, misja, pasja, czym są?

Zastanawiając się nad tym, można dojść do różnego typu wniosków, a teorii jest tyle, co autorów.

Wizja, misja, pasja

To trzy wyznaczniki, kształtujące naszą przyszłość, a także mające wpływ na całe nasze życie. Bez nich nie da się świadomie żyć, ani kształtować własnego rozwoju, czy osobistej kariery.
Okazuje się, że są one ze sobą w jakiś sposób powiązane. Zacznijmy od wizji, czym ona jest?

Wizja

To wszystko to o czym marzymy, jak chcemy, żeby nasze życie wyglądało w przyszłości. Nie chodzi tu jednak tylko o samo snucie marzeń, ale bardziej szukanie ich wizualizacji oraz umiejętność realnego podejścia do tego rodzaju planów, które się w takiej wizji zawierają.

Misja

Misja, to nic innego, jak własne, osobiste powołanie, czyli coś co ma pozwolić się nam odnaleźć w naszym życiu w określonej roli, do której mamy predyspozycje. W tej roli, mamy, a także chcemy występować jako ktoś, kto postara się być wyjątkowo dobry w tym, co robi. Misja, to nie tylko umiejętność prawidłowego wykonywania czegoś, ale przede wszystkim chęć działania w danym kierunku i odczuwanie naturalnej potrzeby, działania w określony sposób.

Pasja

Czyli tak zwane hobby, coś czego robienie sprawia nam wiele frajdy, a także sprawia, że “nakręca” nas to dodatkowo do dalszego działania i rozwoju. Posiadanie własnego hobby sprawia, że nawet gdy pojawiają się jakieś trudności, przeszkody, a także spada nam poziom motywacji, to owo “zapalenie” do własnego ulubionego zajęcia sprawia, że mimo to nie przestajemy, nie poddajemy się i nadal brniemy w kierunku własnej pasji. Jeśli jeszcze nie wybrałeś / wybrałaś, to zastanów się nad tym, bo, jak mówi chińskie przysłowie:

Bywa, że ktoś z nas może mieć kilka pasji, a także chwilowych działań, które wydają się nimi być. Należy wtedy pamiętać, że pasja, to coś co trwa, a nie tylko stanowi chwilowy kaprys, do pasji zawsze chętnie się wraca.

                           Anita Zielke

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *