Od czego zależy popularność bloga?

To jak wiadomo są dość złożone kwestie, między innymi zależy to od dobrego pozycjonowania, czyli znalezienia się wysoko w wynikach wyszukiwania na określone i koniecznie związane z tematem bloga słowa kluczowe. Takie pozycjonowanie można przeprowadzić na kilka sposobów, na przykład zlecić firmie, zajmującej się tym zawodowo, albo samodzielnie i dość regularnie tworzyć poczytne treści, tak aby móc w sposób organiczny polepszać swoją pozycję i piąć się coraz wyżej.

Stale nowe treści

Tworzenie nowych treści nie jest łatwe, ani trudne, zwłaszcza jeśli ma się w sobie naprawdę prawdziwą pasję, którą chce się dzielić z innymi. Z gotowego tekstu, można potem bez problemu zrobić na przykład wideo, albo podcast. Takie, dobrej jakości filmiki, można potem dodatkowo podpisać linkiem, albo do bloga, albo do konkretnej strony, aby móc dzięki temu docierać do jeszcze większej ilości odbiorców.

Tematycznie i merytorycznie

Teksty powinny mieć określoną ilość znaków, chodzi o to, aby nie były one zbyt krótkie, bo powinny przekraczać 2000 znaków ze spacjami, a także zawierać w sobie słowa kluczowe, to znaczy takie wyrażenia, których dotyczy nasz blog, a także ściśle związane z naszą tematyką. Jeśli chodzi o merytorykę, to chodzi w niej o to, aby były to teksty dające wartość czytającym, czyli takie które w jakiś sposób ich edukują, a także pozwalają na zastosowanie niektórych informacji u siebie.

Jak zarabiać więcej na blogu?

Zarabianie na blogu, już nikogo nie dziwi, a opcje są różne, mogą to być na przykład reklamy, albo publikowanie artykułów sponsorowanych. Ponad to zapaleni blogerzy, mające swoje pasje, potrafią bardzo mocno zaciekawić swoich użytkowników, którzy chcą potem dołączyć do ich społeczności, a w efekcie stać się ich partnerami, także biznesowymi.

Regularne dodawanie treści

Kontent bloga, to nic innego, jak nowa treść wartościowa, ale nie dodana jednorazowo, ale w regularnych odstępach czasowych. Może to być raz na tydzień, albo kilka razy w tygodniu, jeszcze lepiej, jeśli robi się to co drugi dzień, a nawet każdego dnia. Tego typu działanie może być nieco męczące, ale warto się postarać, aby jednak nowa treść się pojawiała, gdyż każdy nowy wpis na blogu, to nowy link, a jeśli na blogu prowadzona jest sprzedaż, to powoduje on dzięki temu powstanie “nowego sklepu” gdyż jest w stanie ściągnąć nowe osoby na danego bloga, właśnie dzięki wyszukiwarkom, które przecież stale indeksują strony, każdego dnia.

Copywriting seo 24

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *