Dyscyplina i znajomość kierunku

Zastanawiając się nieco bardziej nad słowami B. Tracy, można dojść do wniosku, że najważniejsza jest “znajomość kierunku w którym podążasz” chodzi tu zwłaszcza o własne, wyznaczone sobie cele, takie zarówno krótkoterminowe, jak też te, które mogą zająć nieco więcej czasu.

Prowadzenie bloga

To proces długotrwały, często także trochę mało dający satysfakcji, kiedy statystyki, mimo że spore nie dają efektów, które sobie wcześniej zaplanowaliśmy. Warto jednak wiedzieć, że każdy wpis na blogu ma sens, zwłaszcza jeśli jest napisany “od serca”, a także stanowi coś w rodzaju próbę przekazania wiedzy od osoby go prowadzącej, do odbiorców.

Znajomość kierunku

Jeśli celem jest uzyskanie dużej, a także zaangażowanej społeczności czytelników bloga, to prowadzenie go wymaga najpierw zaangażowania ze strony blogera. Nie wystarczy coś napisać, aby zrobić szybko, nowy wpis, bo dziś jest termin dodania nowego posta. To trochę, jak działanie połowiczne, na 20%, a powinno się mieć na celu dawanie wartości, przynajmniej na poziomie 110%. Przyczyna tkwi w braku motywacji do działania, często niezadowoleniu z siebie, albo wyników, a czasem nawet pewnego rodzaju utrata sensu, wiary, a także pojawieniu się myśli, że to co robimy jest na przykład stratą czasu, który można bardziej kreatywnie wykorzystać.

Warto wiedzieć dwie rzeczy

Po pierwsze, ten nasz mały diabełek w głowie, który mówi: “Nie rób, nie pisz, to bez sensu i tak nic się nie dzieje, to Ci nic nie da” nie koniecznie musi mieć rację, zwłaszcza jeśli podpowiada nam dodatkowe alternatywy dla naszego wykorzystania tego czasu. Ktoś kiedyś napisał mądrze: “Jeśli Twój głos wewnętrzny mówi Ci, że nie dasz rady, to pamiętaj łże”.

Zarządzanie czasem

Wiadomo, że czasem mamy więcej chęci do działania online, a innym razem bardziej zależy nam na kontaktach offline, czyli z żywym człowiekiem, albo zwyczajnie planujemy gdzieś pójść, czy zająć się na przykład pracami w ogrodzie, albo czymkolwiek innym. Wtedy także może pojawiać się frustracja, bo coś mięliśmy zrobić także online. Należy jednak pamiętać, że technika przychodzi nam z pomocą, mamy możliwość zaplanowania postów i dodania ich na przykład na cały tydzień z góry, natomiast bieżące zaangażowanie, będzie możliwe, gdy ktoś daną treść skomentuje, bo jak wiadomo technologia, nie pozwoli nam zapomnieć o naszej stronie, jeśli pojawi się komunikat w telefonie, albo potem na e-mailu o nowej treści, komentarzu itp.

Źle wybrana pasja

Kiedy masz naprawdę wysoki poziom frustracji, odnośnie tego co robisz, może chodzić o coś więcej, może źle wybrałeś swoją tematykę bloga, albo nie traktujesz jej do końca poważnie, chociaż na początku tak Ci się wydawało. Budowanie społeczności, to nie tylko samo rzucanie haseł, ale aktywne uczestniczenie w niej, a także unikalność na przykład tworzonej treści, którą warto zmieniać, ulepszać, nawet dla sprawdzenia, która wersja lepiej działa pozwala na więcej konwersji ze strony odbiorców.

Każda grupa motywacyjna, ma także dodatkowe zadanie, wspierania motywacji każdego użytkownika. Dzięki wymianie doświadczeń, a także inspiracji, pozwala to osiągnąć efekt wzajemnego motywowania się, a to daje siłę, kiedy poziom euforii własnym projektem nieco spada.

Dołącz do naszej społeczności, dowiedz się więcej
https://www.facebook.com/groups/1692059697551406/

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *