Czy warto robić wiele rzeczy naraz?

I tak i nie. Tak naprawdę można niektóre czynności połączyć, ale ważne też, aby móc zachować nad wszystkim należytą kontrolę.

Cuda techniki
Wyobraźmy sobie, że akurat masz w planie dnia upiec ciasto, ugotować obiad, zrobić pranie, sprzątnąć w szafie i wyszykować się na wieczór, bo wychodzisz. Można więc zastanowić się najpierw co da się połączyć, ale gdzie zachować rozwagę.

Zrobienie prania
No to może się wydawać trochę związane ze sprzątaniem w szafie, niektóre rzeczy są już zużyte i do wyrzucenia, a więc może nie ma sensu już ich prać. Ale może być też na odwrót, kiedy to szafa w której masz kosz na pranie, wtedy rozważniejsze będzie najpierw nastawić pralkę.

Gotowanie obiadu i pieczenie ciasta
Wiele zależy od pory na którą ów obiad ma być przygotowany, wiadomo że ciasto upiecze się w określonym czasie, a niektóre piekarniki mają tak zwany minutnik, ale jeśli zapomnisz je wyjąć z nagrzanego pieca, albo minutnika nie nastawisz, wtedy może się ono spalić, podobnie, jak obiad, niektóre potrawy gotują się dłużej, ale jeśli robisz sernik „na zimno”, to po ukręceniu go i wstawieniu do lodówki, śmiało możesz pójść wyszykować się, a ciasto przecież i tak musi swoje się chłodzić.

Podsumowanie
Robienie wielu rzeczy naraz, to jest dobry pomysł ale nie na dużą skalę i nie chodzi ciągle o to, aby robić wszystko naraz, dobrze jest mieć pewną kolejność ustaloną i wykonywać zadania z listy. Na dłuższą metę próbowanie bycia robotem wieloczynnościowym, może się skończyć brakiem kontroli nad czymkolwiek, a w efekcie połowicznym, albo nawet mało efektownym zakończeniem poszczególnych etapów.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *